Aktualności

Aktualności

Publikujemy plan zajęć wakacyjnych - możliwe są jeszcze niewielkie korekty.

 

 

data

godziny zajęć

rodzaj zajęć

(teatralne, wokalne, ruchowe itd.)

temat, krótki opis zajęć

nauczyciel

miejsce

i nr sali

wiek uczestników

 

25.06.2018

pn

9.00 – 13.30

plastyczne

Ciekawe miejsca w Polsce- malarsko -rysunkowa interpretacja tematu.

Aleksandra Nieświec

świetlica

Od 6 lat

 

 

9.00-13.30

ruchowe

Zajęcia śpiewno - ruchowe

Joanna Sajewicz

25

7-11 i 12-16

 

 

1000-1300

plastyczne

Powitajmy wakacje – rysunek, malarstwo w dowolnej technice

Elżbieta Machura

19

od 7 lat

 

 

11.30 – 14.15

świetlicowe

Zagrajmy razem! W świecie gier planszowych

Katarzyna Ścieszka

świetlica

od lat 7

 

 

9.00 – 11.15

ruchowe

Umiecie grać w dwa ognie?

Gry i zabawy ruchowe na powietrzu (w razie niepogody przygoda z planszówką w budynku)

Magdalena Mrowiec,
Aleksandra Kowalczyk

plac zabaw przy ul. Damrota

od 7 lat

 

 

8.00- 10.15

wokalne

 

„Jak poprawnie śpiewać?” ćwiczenia emisji głosu.

 

Rafał Białas

32

12-16

 

 

10.15– 11.45

wokalne

„Muzyka we mnie, w muzyce ja” – ćwiczenia z zakresu śpiewu solowego i  wielogłosowego.

Rafał Białas

32

14-19

 

26.06.2018

wt

9.00 – 12.45

plastyczne

Moje zwierzątko- rzeźba w glinie

Aleksandra Nieświec

świetlica

Od 6 lat

 

 

9:00-14:15

wycieczka

Wyjście do kina

Uprowadzona księżniczka

koszt 15 zł, zbiórka 9.30

Maciej Gruchlik

Agnieszka Grzesiak, Magdalena Mrowiec, Monika Szydłowiecka,
Aleksandra Kowalczyk

wycieczka

8-14

 

 

9.00 – 11.15

 wokalne

Zasady dobrego wykorzystania  aparatury nagłośnieniowej – praca z wykorzystaniem mikrofonu dynamicznego i pojemnościowego;

Rafał Białas

32

14 - 19

 

 

10.00-11.30

koło rytmiki

Zabawy muzyczno-ruchowe

Aldona Bondel

Sala gimnastyczna SP 1

6-10

 

 

1000-1345

Wycieczka naukowa

Co można zobaczyć w Muzeum Śląskim – dzieła znane i mniej znane

Elżbieta Machura

Katowice

 

Od 10 lat

(10 osób)

 

 

11.30 – 14.15

świetlicowe

Zagrajmy razem! W świecie gier planszowych

Katarzyna Ścieszka

świetlica

od lat 7

 

 

12.45-15.00

plastyczne

„Słoneczna pogoda” – techniki malarskie

Agnieszka Toczyłowska

20

od 7 lat

 

27.06.2018

śr

9.00 – 13.30

plastyczne

Szklane opowieści- poznajemy folklor Polski- obrazy na szkle.

Aleksandra Nieświec

świetlica

Od 6 lat

 

 

 

9:00-15:00

wycieczka

Wycieczka do Bielska-Białej do Studia Filmów Rysunkowych.

Na wycieczkę obowiązują wcześniejsze zapisy. Zapisy są przyjmowane do 18.06.2018. Koszt wycieczki 35 zł za osobę.

Maciej Gruchlik,

Magdalena Mrowiec, Monika Szydłowiecka,
Aleksandra Kowalczyk

wycieczka

8-15

 

 

9.00-13.30

ruchowe

Zajęcia taneczno - ruchowe

Joanna Sajewicz

25

7-11 i 12-16

 

 

9.00 – 10.30

wokalne

„Jak skorzystać szansę, którą daje mikrofon ”-  ćwiczenia wokalne z uwzględnieniem zasad śpiewania do mikrofonu.

Rafał Białas

32

9 - 13

 

 

10.00-11.30

koło rytmiki

Zabawy muzyczno-ruchowe

Aldona Bondel

Sala gimnastyczna SP 1

6-10

 

 

1000-1300

plastyczne

Zwierzęta świata – rzeźba ceramiczna

Elżbieta Machura

MDK 19

Od 7 lat

 

 

10.00 – 10.45

koło miłośników j. angielskiego

konwersacje na podstawie zestawów zadań

Jarosław Grochal

ZS 1 Tychy

sala 108

15 – 18 lat

 

28.06.2018

cz

9.00-13.30

ruchowe

Zajęcia rytmiczno-taneczne

Joanna Sajewicz

galeria, od 11.15 s. 25

7-11 i 12-16

 

 

9:00-11:15

ruchowe

Gry i zabawy taneczno-ruchowe

Maciej Gruchlik

sala 25

8-13

 

 

9.00 – 12.00

wokalne

„Śpiewem zaczaruję świat”-  ćwiczenia wokalne z uwzględnieniem zasad emisji głosu

 

Rafał Białas

32

9-13

 

 

10.00-13.00

teatr ruchu

Ciało - rytm – ruch –partner -  koncentracja.

Monika Szydłowiecka

25

+15

 

 

1000-1215

plastyczne

W góry czy nad morze – malarstwo w technice farb wodnych

 

Elżbieta Machura

MDK 19

Od 7 lat

 

 

10.00 – 10.45

koło miłośników j. angielskiego

kalambury –

powtórzenie i poszerzenie słownictwa

 

Jarosław Grochal

ZS 1 Tychy

sala 108

15 – 18 lat

 

 

12.45-15.00

plastyczne

„Wymarzone wakacje” – pastele tłuste i suche

Agnieszka Toczyłowska

20

od 7 lat

 

29.06.2018

pt

9.00 – 12.00

wokalno  - instrumentalne

„Granie i śpiewanie to moje powołanie”  - zajęcia wokalne

z elementami gry na instrumentach perkusyjnych.

Rafał Białas

32

7 - 10

 

 

1000-1130

Historia sztuki

Artyści świata Leonardo Da Vinci – film biograficzny

Elżbieta Machura

19

Od 12 lat

 

 

10.30-15.00

rękodzielnicze

Lepienie naczyń z gliny różnymi metodami

Agnieszka Toczyłowska

20

od 7 lat

 

2.07.2018

pn

9.00 – 13.30

plastyczne

Bezpieczne wakacje- jak spędzamy czas- malarsko rysunkowa interpretacja.

Aleksandra Nieświec

19

Od 6 lat

 

 

9.00-13.30

ruchowe

Zajęcia śpiewno - ruchowe

Joanna Sajewicz

25

7-11 i 12-16

 

 

12.45-15.00

plastyczne

Rzeźba w glinie – „Postacie ludzi i zwierząt”

Agnieszka Toczyłowska

20

od 7 lat

 

3.07.2018

wt

9.00 – 12.45

plastyczne

Ruszamy się- rzeźbimy postacie z gliny.

Aleksandra Nieświec

19

Od 6 lat

 

 

9.30-11.00

 

Teatralno-plastyczne

 

Planszowy zawrót głowy. Tworzenie własnych gier planszowych z zadaniami.

Monika Szydłowiecka

 

29

 

+7

 

 

 

11.00-14.00

teatralne

„Zrób kabaret, po prostu zrób kabaret” – jak łatwo i przyjemnie pracować nad warsztatem aktorskim.

Monika Szydłowiecka

29

+13

 

 

12.00-15.00

plastyczne

„W morskich głębinach” - sgraffito

Agnieszka Toczyłowska

20

od 7 lat

 

4.07.2018

śr

9.00 – 13.30

plastyczne

Kwiaty polskie- zajęcia sztuki użytkowej – papieroplastyka.

Aleksandra Nieświec

19

Od 6 lat

 

 

 

9.00-13.30

ruchowe

Zajęcia taneczno - ruchowe

Joanna Sajewicz

25

7-11 i 12-16

 

 

9.30-11.00

 

Teatralne

 

Jak stworzyć słuchowisko?

 

Monika Szydłowiecka

29

+7

 

 

 

11.00-14.00

teatralne

Jak stworzyć słuchowisko?

Monika Szydłowiecka

29

+13

 

5.07.2018

cz

9.00-13.30

ruchowe

Zajęcia rytmiczno-taneczne

Joanna Sajewicz

25

7-11 i 12-16

 

 

10.00-13.45

Teatr ruchu

Ciało - rytm – ruch –partner -  koncentracja.

Monika Szydłowiecka

25

+15

 

 

10.30-15.00

rękodzielnicze

„Zakładka do książki” – zdobienie haftem, różne ściegi

Agnieszka Toczyłowska

20

od 7 lat

 

6.07.2018

pt

9.00-13.30

teatralne

Cienie i dźwięki czyli przeniesienie wyobraźni do teatru.

Barbara Kieras

25

7-12

 

 

10.30-15.00

plastyczne

„Człowiek w ruchu” – technika collage’u

Agnieszka Toczyłowska

20

od 7 lat

 

9.07.2018

pn

9.00-13.30

teatralne

Tworzymy historię teatralną z cieni i dźwięków-zabawy z wyobraźnią-c.d

Barbara Kieras

25

Od 7 lat

 

 

9.00 – 13.30

plastyczne

Widokówka z polski i zza granicy- płaskorzeźba w glinie.

Aleksandra Nieświec

19

Od 6 lat

 

 

10.00 -14.30

rękodzielnicze

Szycie maskotek

Agnieszka Toczyłowska

20

od 9 lat

 

10.07.2018

wt

9.00-13.30

teatralne

Tworzymy historię teatralną z cieni i dźwięków-zabawy z wyobraźnią-c.d.

Barbara Kieras

25

Od 7 lat

 

 

9.00 – 12.45

plastyczne

Plener malarsko-rysunkowy na dziedzińcu MDK nr 1 (w razie deszczu- zajęcia w placówce)

Aleksandra Nieświec

plener

Od 6 lat

 

 

10.00 -14.30

rękodzielnicze

Szycie maskotek - kontynuacja

Agnieszka Toczyłowska

20

od 9 lat

 

11.07.2018

śr

9.00-13.30

teatralne

Tworzymy historię teatralną z cieni i dźwięków-zabawy z wyobraźnią-c.d.

Barbara Kieras

25

Od 7 lat

 

 

9.00 – 13.30

plastyczne

Świat z pod igły- paczworkowo -haftowane robótki.

Aleksandra Nieświec

19

Od 7 lat

 

 

 

10.00 -14.30

plastyczne

Batik na tkaninie „Na pełnym morzu” i inne techniki malarskie.

Agnieszka Toczyłowska

20

od 7 lat

 

12.07.2018

cz

9.00-13.30

teatralne

Prezentacja wypracowanych historii

Barbara Kieras

29

Od 7 lat

 

 

10.00 -14.30

plastyczne

Świat przyrody w rysunku ołówkiem, tuszem lub węglem

Agnieszka Toczyłowska

20

od 9 lat

 

13.07.2018

pt

9.00-13.30

wycieczka

Wycieczka do Paprocan (w razie niepogody wyjście do Muzeum Miejskiego w Tychach)

Barbara Kieras

wycieczka

Od 7 lat

 

 

10.00 -14.30

rękodzielnicze

Kwiaty polne - bibułkarstwo

Agnieszka Toczyłowska

20

od 7 lat

 

16.07.2018

pn

9.00 – 13.30

plastyczne

Koniki i ptaszki, folklor polski inspiracją rzeźby w glinie.

Aleksandra Nieświec

19

Od 6 lat

 

17.07.2018

wt

9.00 – 12.45

plastyczne

Paczworkowo-haftowane zwierzaki-cudaki.

Aleksandra Nieświec

19

Od 7 lat

 

 

1000-1345

Wycieczka naukowa

Co słychać w tyskich muzeach i galeriach

Elżbieta Machura

Tychy

Od 10 lat

(10 osób)

 

18.07.2018

śr

9.00 – 13.30

plastyczne

Gdzie byliśmy, dokąd wyruszymy-malarsko- rysunkowa interpretacja tematu.

Aleksandra Nieświec

19

Od 6 lat

 

 

 

1000-1345

plastyczne

Projektujemy kalendarz na rok 2019

Elżbieta Machura

19

Od 7 lat

 

19.07.2018

cz

1000-1300

plastyczne

Modelowanie w masie papierowej i masie solnej

Elżbieta Machura

19

Od 7 lat

 

20.07.2018

pt

1000-1300

plastyczne/plener

Rysunek plenerowy w tyskim parku

Elżbieta Machura

Tychy

Od 10 lat

 

 

24.07.2018

wt

1000-1800

Wycieczka naukowa

Wycieczka do Cieszyna – zwiedzanie miasta oraz zabytków romańskich

Elżbieta Machura

Cieszyn

Od 10 lat

(10 osób)

 

25.07.2018

śr

1200-1330

Historia sztuki

Wielcy artyści Michał Anioł –

film biograficzny

 

Elżbieta Machura

19

Od 12 lat

 

26.07.2018

cz

1000-1215

plastyczne

Modelowanie naczyń ceramicznych

Elżbieta Machura

19

Od 7 lat

 

27.07.2018

pt

1000-1215

plastyczne

Tajemnicza wyspa – malarstwo w technice pasteli olejnych

Elżbieta Machura

19

Od 7 lat

 

30.07.2018

pn

1000-1215

plastyczne

Życie w oceanach – malarstwo w technice mieszanej olejnych pasteli i akwareli

Elżbieta Machura

19

Od 7 lat

 

31.07.2018

wt

1000-1600

Wycieczka naukowa

Wycieczka do Pszczyny – zwiedzanie miasta, zamku i parku

Elżbieta Machura

Pszczyna

Od 10 lat

(10 osób)

 

 

9.00 – 13.30

plastyczne

Egzotyczne zwierzęta – malowanie farbami. Kolorowe kwiaty - papieroplastyka

Barbara Malasiewicz

 20

od 7 lat

 

1.08.2018

śr

9.00 – 13.30

plastyczne

Mieszkańcy oceanów – batik

Dzikie zwierzęta – lepienie z gliny

Barbara Malasiewicz

20

od 7 lat

 

2.08.2018

cz

9.00 – 13.30

plastyczne

W wesołym miasteczku – techniki rysunkowe

Barbara Malasiewicz

20

od 7 lat

 

13.08.2018

pn

10.30 – 12.45

ruchowe

Gry i zabawy ruchowe w parku i na placu zabaw

Jolanta Szczurek

park

7 – 14 lat

 

 

12.45 – 15.00

ruchowe

Gry i zabawy ruchowe w parku i na placu zabaw

Jolanta Szczurek

park

15 – 18 lat

 

14.08.2018

wt

10.30 – 15.00

teatralne

Zajęcia własne zespołu LeMaT 2

Jolanta Szczurek

P 10

5 – 6 lat

 

16.08.2018

cz

10.30 – 12.45

teatralne

Pobawmy się w teatr – zadania i ćwiczenia z zakresu teatru ruchu

Jolanta Szczurek

s. 25

7 – 14 lat

 

 

12.45 – 15.00

teatralne

Pobawmy się w teatr – zadania i ćwiczenia z zakresu teatru ruchu

Jolanta Szczurek

s. 25

15 – 18 lat

 

 

10.00 – 10.45

koło miłośników j. angielskiego

konwersacje na podstawie zestawów zadań

Jarosław Grochal

ZS 1 Tychy

sala 108

15 – 18 lat

 

20.08.2018

pn

9.00 – 11.15

świetlicowe

Czy zagrasz ze mną w planszówkę?

Gry i zabawy planszowe oraz na wolnym powietrzu

Magdalena  Mrowiec

s. 19

7 - 16

 

21.08.2018

wt

10:00-12:15

świetlicowe

Gry planszowe

Maciej Gruchlik

świetlica

8-14

 

 

10.00-11.30

 

Teatralne

 

W krainie muminków – praca ze

scenariuszem przedstawienia.

Monika Szydłowiecka, Magdalena Mrowiec, Michał Lipiński

29

+7

 

 

11.30-13.35

Teatralno – plastyczne

Tworzenie lalek płaskich – muminków oraz scenografii. Wspólne odegranie przedstawienia.

Monika Szydłowiecka,

Magdalena Mrowiec, Michał Lipiński

29

+7

 

 

9.00 – 11.15

wokalne

 

„Oswajamy scenę”  - zasady zachowania na scenie; praca

z wykorzystaniem mikrofonu dynamicznego i pojemnościowego;

Rafał Białas

32

10- 13

 

22.08.2018

śr

10.00 – 10.45

koło miłośników j. angielskiego

konwersacje na podstawie zestawów zadań

Jarosław Grochal

ZS 1 Tychy

sala 108

15 – 18 lat

 

 

9.00 – 10.30

wokalne

„Scena – lubię to” – - zasady zachowania na scenie; praca

z wykorzystaniem mikrofonu dynamicznego i pojemnościowego.

Rafał Białas

32

9.00 – 10.30

 

 

10.00-14.45

Teatr ruchu

Teatr czyli nauka współdziałania w grupie.

Monika Szydłowiecka

25

+15

 

 

10.30 – 12.45

ruchowe

Gry i zabawy ruchowe w parku i na placu zabaw

Jolanta Szczurek

park

7 – 14 lat

 

 

12.45 – 15.00

ruchowe

Gry i zabawy ruchowe w parku i na placu zabaw

Jolanta Szczurek

park

15 – 18 lat

 

 

9:00-10:30

10:30-12:00

12:00-14:15

taneczne

EUFORIA (zajęcia zamknięte)

ZŁOTA PARA (zajęcia zamknięte)

CORRIDA (zajęcia zamknięte)

Maciej Gruchlik

sala 25

9-12

8-12

10-16

 

23.08.2018

cz

9.00 – 12.00

 wokalne

„Scena – lubię to” – - zasady zachowania na scenie; praca

z wykorzystaniem mikrofonu dynamicznego i pojemnościowego;

Rafał Białas

32

14 - 19

 

 

9.00 – 10.30

świetlicowe

Czy zagrasz ze mną w planszówkę?

Gry i zabawy planszowe oraz na wolnym powietrzu

Magdalena  Mrowiec

s. 19

7 - 16

 

 

10.00-14.00

teatr ruchu

Ciało - rytm – ruch –partner - koncentracja.

Monika Szydłowiecka

25

+15

 

 

10.00 – 10.45

koło miłośników j. angielskiego

konwersacje na podstawie zestawów zadań

Jarosław Grochal

ZS 1 Tychy

sala 108

15 – 18 lat

 

 

10.30 – 15.00

teatralne

Zajęcia własne zespołu LeMaT 2

Jolanta Szczurek

P 10

5 – 6 lat

 

24.08.2018

pt

9.00 – 11.15

instrumentalne

„Kontrolowany łomot ”-  prezentacja i próba muzykowania na instrumentach perkusyjnych

Rafał Białas

32

15+

 

 

9.00-15.00

wycieczka

Wyjście do kina

Monika Szydłowiecka

Maciej Gruchlik, Magdalena Mrowiec

-

8-14

 

 

10.30 – 12.45

teatralne

W krainie teatru – zadania i ćwiczenia z zakresu teatru ruchu

Jolanta Szczurek

 25

7 – 14 lat

 

 

12.45 – 15.00

teatralne

Pobawmy się w teatr – zadania i ćwiczenia z zakresu teatru ruchu

Jolanta Szczurek

 25

15 – 18 lat

 

27.08.2018

pn

8.00- 10.15

wokalne

„Śpiewam, gram i tańczę -to nie takie trudne”  - ćwiczenia wokalno instrumentalno – rytmiczne;

Rafał Białas

32

7-10

 

 

10.15– 11.45

wokalno  - instrumentalne

„Granie i śpiewanie to moje powołanie”  - zajęcia wokalne

z elementami gry na instrumentach

Rafał Białas

 32

10 -12

 

 

9.00 – 13.30

plastyczne

Widokówka z polski i zza granicy- płaskorzeźba w glinie.

Aleksandra Nieświec

19

Od 6 lat

 

 

9:00-10:30

10:30-12:00

12:00-14:15

taneczne

EUFORIA (zajęcia zamknięte)

ZŁOTA PARA (zajęcia zamknięte)

CORRIDA (zajęcia zamknięte)

Maciej Gruchlik

 25

9-12

8-12

10-16

 

 

10.00 – 13.00

wycieczka

Co w trawie piszczy?

Wycieczka do lasu przy ul. Browarowej (w razie niepogody rekreacja w placówce)

M. Mrowiec,

A. Kowalczyk,

M. Lipiński

wycieczka

Od 8 lat

 

28.08.2018

wt

9.00 – 12.45

plastyczne

Świat z pod igły- paczworkowo -haftowane robótki.

Aleksandra Nieświec

świetlica

Od 7 lat

 

 

9.00 – 11.15

wokalno  - instrumentalne

„Doskonalimy śpiew wielogłosowy

i słuch harmoniczny” –

Rafał Białas

32

14-19

 

 

9.00 – 11.30

świetlicowe

Zagraj razem z nami – gry i zabawy planszowe oraz integracyjne

Iwona Kolińska Latocha

świetlica

12 – 16

 

 

9.30-11.00

 

Teatralne

 

Zwierzęta Pana Brzechwy – zabawy z wierszem.

Monika Szydłowiecka

 

29

 

+7

 

 

 

11.15-13.30

Teatralne

Wystąpienia publiczne – jak mówić, żeby inni nas słuchali.

Monika Szydłowiecka

29

+13

 

 

10-11.30

Koło Rytmiki

Zajęcia muzyczno-ruchowe

Aldona Bondel

Sala gimnastyczna SP1

6-10

 

 

1000-1300

plastyczne

W jesienym sadzie – malarstwo w technice olejnych pasteli

Elżbieta Machura

19

Od 7 lat

 

 

9.00 – 13.30

plastyczne

Fantastyczne ptaki - sgraffito. Kolorowe kwiaty - papieroplastyka

Barbara Malasiewicz

20

od 7 lat

 

29.08.2018

śr

9.00-13.30

teatralne

Świat papieru i koloru zabawy aktorskie

Barbara Kieras

29

 

 

 

9.00 – 10.30

wokalno  - instrumentalne

„Razem tworzymy całość” zasady dobrej współpracy w zespołach muzycznych; akompaniament

i głosy wiodące.

Rafał Białas

32

14-19

 

 

9.00 – 11.30

świetlicowe

Zagraj razem z nami – gry i zabawy planszowe oraz integracyjne

Iwona Kolińska Latocha

świetlica

12 – 16

 

 

9.00 – 13.30

plastyczne

Wspomnienia wakacyjne- malarsko-rysunkowa interpretacja tematu.

Aleksandra Nieświec

świetlica

Od 6 lat

 

 

 

9.00-13.30

ruchowe

Zajęcia muzyczno-taneczne

Joanna Sajewicz

25

7-11 i 12-16

 

 

9.00 – 13.30

plastyczne

Morskie opowieści – collage

Lepienie naczyń ceramicznych

Barbara Malasiewicz

20

od 7 lat

 

 

9.30-11.00

 

 

Teatralne

 

 

Planszowy zawrót głowy. Tworzenie własnych gier planszowych z zadaniami.

Monika Szydłowiecka

 

 

29

 

 

+7

 

 

 

 

11.00-13.15

teatralne

Najmniejszy teatr świata. Tworzenie pacynek na palce.

Monika Szydłowiecka

29

+7

 

 

1000-1215

plastyczne

Płaskorzeźba ceramiczna – w świecie roślin

Elżbieta Machura

19

Od 7 lat

 

 

10.00 – 10.45

koło miłośników j. angielskiego

kalambury – powtórzenie i poszerzenie słownictwa

 

Jarosław Grochal

ZS 1 Tychy

sala 108

15 – 18 lat

 

 

10.30 – 12.45

ruchowe

Gry i zabawy ruchowe w parku i na placu zabaw

Jolanta Szczurek

park

7 – 14 lat

 

 

12.45 – 15.00

ruchowe

Gry i zabawy ruchowe w parku i na placu zabaw

Jolanta Szczurek

park

15 – 18 lat

 

30.08.2018

cz

9.00-13.30

teatralne

Świat papieru i koloru zabawy aktorskie - c.d.

Barbara Kieras

29

Od 7 lat

 

 

9.00 – 12.00

wokalne

 

Zabawy „Karaoke” –wiek  uczestników 12-15 lat

Rafał Białas

32

12-15 lat

 

 

9.00-13.30

ruchowe

Zajęcia rytmiczno-taneczne

Joanna Sajewicz

25

7-11 i 12-16

 

 

9.00 – 13.30

plastyczne

Wakacyjne wspomnienia – techniki rysunkowe

Barbara Malasiewicz

20

od 7 lat

 

 

10.00-13.00

teatr ruchu

Ciało - rytm – ruch –partner -  koncentracja.

Monika Szydłowiecka

25

+15

 

 

1000-1215

plastyczne

Krajobraz u schyłku wakacji – rysunek w plenerze

Elżbieta Machura

19

Od 7 lat

 

 

10.00 – 10.45

koło miłośników j. angielskiego

Konwersacje na podstawie zestawów zadań

Jarosław Grochal

ZS 1 Tychy

sala 108

15 – 18 lat

 

 

10.30 – 15.00

teatralne

Zajęcia własne zespołu LeMaT 2

Jolanta Szczurek

P 10

5 – 6 lat

 

31.08.2018

pt

9.00-13.30

teatralne

Świat papieru i koloru zabawy aktorskie - c.d.

Barbara Kieras

29

Od 7 lat

 

 

9.00 – 12.00

instrumentalne

„Kontrolowany łomot”-  prezentacja i próba muzykowania na instrumentach perkusyjnych

Rafał Białas

32

15+

 

 

9:00-15:00

wycieczka

Wycieczka do Bielska-Białej do Teatru Lalek Banialuka

Maciej Gruchlik,

Magdalena Mrowiec,

Agnieszka Grzesiak,

Monika Szydłowiecka

wycieczka

8-14

 

 

1100-1230

Historia sztuki

Wielcy artyści Pablo Picasso –

film biograficzny

Elżbieta Machura

19

Od 7 lat

 

 

10.30 – 12.45

teatralne

Tajemnice teatru ruchu – zadania i ćwiczenia z zakresu teatru ruchu

Jolanta Szczurek

s. 25

7 – 14 lat

 

 

12.45 – 15.00

teatralne

Tajemnice teatru ruchu – zadania i ćwiczenia z zakresu teatru ruchu

Jolanta Szczurek

s. 25

15 – 18 lat

Legenda:

pola na szarym tle – zajęcia odbywające się w placówkach filialnych, poza budynkiem macierzystym

pola na zielonym tle – zajęcia w terenie, wycieczki

PLAN ZAJĘĆ WAKACYJNYCH „LATO 2018”

 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

 

DO POBRANIA:

Plan_zajec_w_MDK_1_wakacje_2018_na_WWW.doc

 

 

Dziękujemy za tak liczny udział w jubileuszu!

Wyniki XXVIII Rejonowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Tychach

 

Lp

Miejscowość

Placówka

Rodzaj i nazwa zespołu

Nauczyciel

Wynik

1

Kobiór

GDK

taneczny „Slide”

Natalia Gatner

wyróżnienie specjalne I st.

2

Łaziska Górne

SP 1

chór „Giocoso”

Ewa Kaczmarczyk

wyróżnienie specjalne I st.

3

Mikołów

SP 12

taneczny „Blue Girls”

Elżbieta Lewicka

wyróżnienie specjalne I st.

4

Orzesze

SP 2

chór „Dzwoneczek”

Grzegorz Kaczmarczyk

wyróżnienie I st.

5

Orzesze

SP 8

wokalny „Wesołe nutki”

Justyna Sosna

wyróżnienie specjalne I st.

6

Orzesze

SP 9

wokalny „Gold Voice”

Justyna Sosna

wyróżnienie specjalne I st.

7

Tychy

SP 5

teatr „Baśniowa 456”

B. Sobczyk, R. Woźniak, I. Jaworska

wyróżnienie specjalne I st.

8

Tychy

SP 6

chór „Szósteczka”

Michał Brożek

wyróżnienie specjalne I st.

9

Tychy

SP 17

wokalny „Wiolinki”

Krystyna Tomanek

wyróżnienie I st.

10

Tychy

SP 36

wokalny „Triola”

Zofia Bogdan

wyróżnienie specjalne I st.

11

Tychy

SP 37

teatr „Bez sceny”

Krystyna Rasińska

wyróżnienie I st.

12

Tychy

SP 37

taneczny „Strefa”

Monika Danielak

wyróżnienie II st.

13

Tychy

ZSzP 3

wokalno-ruchowy „Wartogłowiczanie”

Zofia Bogdan, Marek Andrzejewski

wyróżnienie specjalne I st.

14

Tychy

ZS 9

teatr „Gałgany”

Jolanta Badura

wyróżnienie I st.

15

Tychy

ZSM

teatrzyk

Gabriela Mikołajec

wyróżnienie I st.

16

Tychy

ZSS 8

taneczny „Pinezka”

B. Furgał, E. Maciąg, R. Hryszko, A. Grzesiak

wyróżnienie I st.

17

Tychy

ZSS 8

taneczny „Lemoniada”

Tomasz Naskręcki

wyróżnienie I st.

18

Tychy

ZSS 8

wokalno-instrumentalny

Piotr Grzesiak

wyróżnienie specjalne I st.

19

Tychy

ZS STO

teatralny „Na STO %”

Monika Szydłowiecka

wyróżnienie I st.

20

Tychy

ZS STO

taneczny „Sto procent”

Karolina Mokry

wyróżnienie I st.

21

Tychy

T TEB Edukacja

„Teatr w Pajęczynie”

Beata Maleska-Pająk

wyróżnienie II st.

22

Tychy

MCK

teatr „ Gęba 1”

Piotr J. Adamczyk

wyróżnienie I st.

23

Tychy

MDK 2

wokalny „Cantare”

Karolina Kantyka-Dziwisz

wyróżnienie specjalne I st.

24

Tychy

MDK 2

teatr „Theatron”

Piotr Kumor

wyróżnienie I st.

25

Tychy

MDK 2

taneczny „Iskierki”

A. Kieltyka, J. Pudełko

wyróżnienie II st.

26

Tychy

MDK 2

taneczny „Promyk i Knefliki”

A. Kieltyka, J. Pudełko

wyróżnienie I st.

27

Tychy

MDK 2

taneczny „Prymek”

Krystyna Charchut

wyróżnienie I st.

28

Tychy

MDK 2

taneczny „Prym”

Krystyna Charchut

wyróżnienie I st.

29

Tychy

MDK 2

taneczny „Gaduły”

Anna Gogolok

wyróżnienie I st.

30

Tychy

MDK 2

taneczny „Free Smile”

Anna Gogolok

wyróżnienie specjalne I st.

31

Tychy

MDK 2

taneczny Hijacked

Anna Gogolok

wyróżnienie specjalne I st.

32

Tychy

MDK 2

taneczny „Takt”

Natalia Gatner

wyróżnienie specjalne I st.

33

Tychy

MDK 2

taneczny „Focus”

Natalia Gatner

wyróżnienie I st.

34

Tychy

MDK 2

taneczny „Swing”

Natalia Gatner

wyróżnienie specjalne I st.

35

Tychy

MDK 1

wokalnoinstr. „Tika tuka tam”

Rafał Białas

wyróżnienie specjalne I st.

36

Tychy

MDK 1

wokalno-instr. „Tutti”

Rafał Białas

wyróżnienie specjalne I st.

37

Tychy

MDK 1/ZSzP 4

wokalno-instr. „Volare”

Rafał Białas

wyróżnienie specjalne I st.

38

Tychy

MDK 1/ZS 1

wokalno-instr. „Ton Formacja”

Rafał Białas

wyróżnienie specjalne I st.

Lp

Miejscowość

Placówka

Rodzaj i nazwa zespołu

Nauczyciel

Wynik

39

Tychy

MDK 1

wokalno-instr. „Forte”

Rafał Białas

wyróżnienie specjalne I st.

40

Tychy

MDK 1

wokalno-instr. „Collage”

Rafał Białas

wyróżnienie specjalne I st.

41

Tychy

MDK 1/ ZS 1

teatr „Verbum”

Teresa Byrczek

wyróżnienie specjalne I st.

42

Tychy

MDK 1

teatr „Morator”

Barbara Kieras

wyróżnienie II st.

43

Tychy

MDK 1

teatr „Hałabała”

Barbara Kieras

wyróżnienie I st.

44

Tychy

MDK 1

teatr „Non Grata”

Barbara Kieras

wyróżnienie I st.

45

Tychy

MDK 1

teatr lalek „Bonawentura”

Magdalena Mrowiec

wyróżnienie specjalne I st.

46

Tychy

MDK 1

teatr ruchu „Le MaT 1”

Jolanta Szczurek

wyróżnienie I st.

47

Tychy

MDK 1/ P 10

teatr ruchu „Le MaT 2”

Jolanta Szczurek

wyróżnienie specjalne I st.

48

Tychy

MDK 1

teatr ruchu „Toumbas”

Jolanta Szczurek

wyróżnienie I st.

49

Tychy

MDK 1

autorski teatr ruchu „Wampa”

Monika Szydłowiecka

wyróżnienie specjalne I st.

50

Tychy

MDK 1/ P Kubusia

teatrzyk ruchu „Kubusie”

Monika Szydłowiecka

wyróżnienie specjalne I st.

51

Tychy

MDK 1

teatr lalek „Skrzat”

Monika Szydłowiecka

wyróżnienie specjalne I st.

52

Tychy

MDK 1

kabaret „Pi Yinga”

Monika Szydłowiecka

wyróżnienie specjalne I st.

53

Tychy

MDK 1

teatr „Re”

Monika Szydłowiecka

wyróżnienie I st.

54

Tychy

MDK 1

pieśni i tańca „Tyski gaiczek”

Maciej Gruchlik

wyróżnienie II st.

55

Tychy

MDK 1

taneczny „Złota para”

Maciej Gruchlik

wyróżnienie specjalne I st.

56

Tychy

MDK 1

taneczny „Euforia”

Maciej Gruchlik

wyróżnienie I st.

57

Tychy

MDK 1

taneczny „Corrida”

Maciej Gruchlik

wyróżnienie specjalne I st.

58

Tychy

MDK 1

taneczny „Gatys”

Agnieszka Grzesiak

wyróżnienie specjalne I st.

59

Tychy

MDK 1

taneczny „Pulsik”

Agnieszka Grzesiak

wyróżnienie II st.

60

Tychy

MDK 1

taneczny „Paka”

Piotr Grzesiak

wyróżnienie specjalne I st.

61

Tychy

MDK 1

pieśni i tańca „Tyszanie”

Maria Ławniczek, Michał Lipiński

wyróżnienie specjalne I st.

62

Tychy

MDK 1/SP 37

pieśni i tańca „Karolinka”

M. Ławniczek, L. Stalmach

wyróżnienie specjalne I st.

63

Tychy

MDK1

zespół „Piruet”

Maria Ławniczek

wyróżnienie specjalne I st.

64

Tychy

MDK 1

pieśni i tańca „Bąble”

J. Sajewicz, Z. Bogdan, M. Lipiński

wyróżnienie specjalne I st.

65

Tychy

MDK 1

taneczny „Tip-top I”

Joanna Sajewicz

wyróżnienie specjalne I st.

66

Tychy

MDK 1

taneczny „Tip-top II”

Joanna Sajewicz

wyróżnienie I st.

67

Tychy

MDK 1

pieśni i tańca „Step”

Joanna Sajewicz

wyróżnienie specjalne I st.

68

Tychy

MDK 1

taneczny „Psota”

Joanna Zamasz-Widera

wyróżnienie I st.

69

Tychy

MDK 1

taneczny „Figiel”

Joanna Zamasz-Widera

wyróżnienie specjalne I st.

 

WYRÓŻNIENI NAUCZYCIELE:

Orzesze: Justyna Sosna (SP 8, SP 9)

Tychy: Natalia Gatner (GDK Kobiór i MDK 2), Anna Gogolok (MDK 2),
z MDK 1: Rafał Białas, Maciej Gruchlik, Michał Lipiński, Barbara Kieras, Maria Ławniczek,

Joanna Sajewicz, Jolanta Szczurek, Joanna Zamasz-Widera, Monika Szydłowiecka
(MDK 1 i ZS STO), Agnieszka i Piotr Grzesiakowie (MDK 1 i ZSS 8), Zofia Bogdan (SP 36, ZSzP 3, MDK 1

 

Z archiwum:

 


Oryginalna, śmiała malarka, niegdyś uczennica Jerzego Dudy-Gracza – i utalentowany konserwator zabytków, który odkrył dla siebie świat pasteli. Prace pary artystów, a prywatnie także pary małżonków – Renaty Bonczar i Adriana Poloczka, można oglądać w galerii w Młodzieżowym Domu Kultury im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

W zimowy poniedziałkowy wieczór 12 lutego odbył się wernisaż tej wystawy, uświetniony barwnym korowodem młodzieży z zespołów MDK 1: tanecznych Gatys i Piruet oraz wokalnego Tutti.

grafik4

Znajdź pomoc - Telefony zaufania

116 111

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży czynny codziennie w godzinach 12.00-22.00. Prowadzi go Fundacja DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje)

Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Telefon jest czynny codziennie od godziny 12.00 do 22.00, wiadomość przez stronę (www.116111.pl)  możesz przesłać całą dobę. Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu 116 111 jest całkowicie bezpłatna.

800 121 212

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży. Specyfiką Dziecięcego Telefonu Zaufania jest jego dwoisty charakter z jednej strony jest to telefon zaufania, z drugiej pełni on również rolę telefonu interwencyjnego.

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia. Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania.

800 702 222

Linia Wsparcia jest linią całodobową i bezpłatną dla wszystkich osób dzwoniących. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Wspierają nie tylko telefonicznie, ale także poprzez email (porady@liniawsparcia.pl) oraz czat (www.liniawsparcia.pl). Z pomocy może skorzystać każda osoba bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Centrum wsparcia to projekt fundacji Itaka realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Finansowany jest z pieniędzy Narodowego Programu Zdrowia.

800 100 100

Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00 oraz pomoc online (pomoc@800100100.pl) dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

 
 

Uwaga!

Zmiana numeru konta przy wpłatach
za udział w konkursach organizowanych przez MDK 1!

Nowy numer konta:

83 1240 1330 1111 0010 7145 2626

Znajdź nas na Facebooku

Facebook i przydatne linki

 
 
 

 

                                                    

 

 
 

Aktualności

Kontakt

  • MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY NR 1 im. ARTYSTÓW RODU KOSSAKÓW w TYCHACH
    ul. Hlonda 1
    43-100 TYCHY
  • +48 32 227 30 59
    fax +48 32 323 28 96

Galeria zdjęć