• Teatr na 5

• Program ten adresowany  jest do  uczniów klas I-VI szkoły podstawowej oraz dzieci w wielu przedszkolnym. W ramach programu prezentowane są spektakle dziecięce, grane przez amatorskie zespoły teatralne z MDK 1 w Tychach oraz spektakle dla dzieci, dedykowane młodym widzom.

Udział w spektaklach jest bezpłatny, a sezon prezentacji spektakli to maj i czerwiec każdego roku szkolnego.

• Teatr na 6

• Program ten adresowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Założeniem programu jest upowszechnianie działań amatorskich grup teatralnych oraz zachęcenie uczniów do czynnego uczestnictwa w kulturze i kreatywnego spędzania czasu wolnego.